Mne nestačí nehanbiť sa.

Autor: Petronela Chalupková | 21.6.2014 o 0:00 | (upravené 21.6.2014 o 17:05) Karma článku: 3,27 | Prečítané:  277x

Som na nás pyšná. Zvolili sme si prezidenta. Keď sa naňho pozriem, keď ho počúvam, cítim nádej. Nádej, že to s nami nemôže byť také zlé. Každý národ má takých predstaviteľov, akých si zvolí, a teda – akých si zaslúži. A tak sa tento krát po dlhej dobe pozerám, a tuším je všetko v poriadku. 

Nedokážem zhodnotiť (aj pokus o to by som vopred nazvala bláznovstvom), či je náš prezident dobrý či zlý, spravodlivý či vypočítavý. Nevidím jeho motív a nepoznám jeho myšlienky. Na teraz mi však stačí, že tí, ktorí tu boli doteraz, na chvíľku sedeli, počúvali, čo vraví, a v duchu sa s ním porovnávali. A tak, ako každý jeden z nás má v sebe, aj keď by to malo byť hlboko a ďaleko v duši ukryté, vodiaci systém, ktorý mu povie, čo je správne a čo nie, majú ho aj oni. A vtedy sa im ozval. Možno len na chvíľku, ale spýtali sa, prečo nie sme ako on. Čo ak to, čo hovorí, je bližšie k pravde – bližšie než to, čo sme sa im snažili nahovoriť za tie roky my.  Možno sa to opýtali, a možno nie. Ale mohli by sa.

Na inaugurácii prezident hovoril to, čo ešte nebolo povedané. Povedal to jasne, a nebolo pochýb o tom, že už len tým sa veci pohli. Stav našej krajiny bol smutný, a dnes má pre mňa nádej. A teraz, pán prezident, čo s tým urobíte ?

Určite to nebude ľahké. Mne však od teraz už nestačí nehanbiť sa za toho, kto nás ako národ reprezentuje. Rada by som videla viac.

Určite bude niekoľkokrát stáť ako sám vojak v poli, alebo ako anjel postavený doprostred holokaustu vediac, že to, kde sa nachádza, je len dôsledkom rozhodnutí tých, ktorí rozhodovali pred ním, a že s týmto nemôže nič urobiť, len to v pokoji ustáť. A pokoj príde. A vtedy by mal prísť on, ktorý začne tvoriť lepšieho seba, lepší národ, lepšiu krajinu a lepší svet.

Ten, ktorý tam bude stáť, nech je prezident, ktorého každá voľba bude vychádzať z najhlbšieho presvedčenia so zámerom prospechu pre všetkých, ktorých sa bude týkať. Nech je prezident, ktorý sa riadi najvyššou predstavou o budúcnosti seba samého a o budúcnosti krajiny, ktorú vedie. Prezident, ktorý svoj potenciál využíva na tvorenie nového, lepšieho štátu a je si vedomý všetkých možných následkov každého rozhodnutia. Prezident, ktorý inšpiruje. Nás, a možno aj celý svet. 

To by som si priala a to sa môže stať. A, ako sa vraví,  nech mu v tom Boh pomáha vždy a všade a nech ho neopustí – ani v časoch neistoty a napätia, ani v časoch sily a moci.

Pretože život je zmena a práve táto zmena je príležitosť pre nás a celý náš národ.

Ďakujeme, že sme si zvolili. A teraz, ako ďalej?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?