Čo vidím ja.

Autor: Petronela Chalupková | 3.3.2014 o 23:16 | (upravené 4.3.2014 o 9:25) Karma článku: 4,39 | Prečítané:  407x

Som rada, ak so mnou zdieľate čokoľvek. Len skrátka... niekedy nevidím to, o čom mi hovoríte. Keď hovoríte o daždi a o zlom počasí, ja vidím rastúcu trávu a zelenú prírodu...

Keď hovoríte o nevere a plytkých vzťahoch, ja vidím ženíchov so slzami v očiach pri oltári. Vidím kamarátov a kolegov, ktorí sa ma pýtajú, čo majú darovať manželkám a frajerkám, aby ich urobili na výročie šťastné.

Keď hovoríte o opustených deťoch, ja vidím úžasných otcov, ktorí si spomenuli ako sa priblížiť svojim deťom. Otcov, ktorí zo seba robia šašov od rána do večera a mamy, ktoré „manažujú" deň za dňom svoje deti a celú rodinu lepšie než riaditeľ banky.

Keď hovoríte o tom, kam svet speje, ja vidím, ako mladí ľudia z úcty k prírode recyklujú a z úcty k životu nejedia mäso. Vidím desiatky autorov kníh, ktorí to pochopili a neboja sa šíriť ďalej.

Keď počujem o obmedzených možnostiach, pozriem sa okolo a vidím, ako každý začína robiť to, čo chce a čo ho napĺňa. Ako sa už nikomu nechce mať zle a trápiť, závidieť ani žiarliť. Vidím toľko ľudí, ktorí pomaly, ale isto vyhlasujú, že sloboda je ich prirodzený stav.

Keď hovoríte o falošných kamarátoch, ja vidím toľko pevných bodov, o ktoré sa môžeme oprieť. Keď sa cítite sami a život vám nepraje, ja vidím tých, čo pri nás stoja a veria v nás.

Keď hovoríte, že nemáte peniaze, vidím ako prídu, keď im dovolíte. Vidím, že robiť čokoľvek s radosťou a zapálením ich prinesie každému, kto o sebe nepochybuje.

Keď hovoríte o bolesti a utrpení na svete, ja vidím lekárov bez hraníc budiacich sa každé ráno v najhorších podmienkach, aby pomohli tým, ktorí nemali tie isté možnosti ako oni.

Vždy keď mi poviete, že to nejde, ja vidím, že tomu neveríte. Lebo viete, že to ide. A vždy keď to zabudnem, tak to v niekom uvidím a spomeniem si tiež.

Samozrejme, nie vždy mi to ide a sem tam vidím „všeličo." Niekedy ma to dokonca baví.

Avšak... takmer vždy, keď sa mi to stane, zjaví sa niekto, kto to vidí jasnejšie.

Ak mám pocit, že sa niečo nedá zvládnuť, pripomenie mi, že to je vlastne príležitosť. Keď vidím zúfalú situáciu, ukáže mi radosť v hľadaní riešenia. Keď vidím smútok, povie, že to predsa k tomu patrí, a že no a čo.

Vďaka za všetkých, ktorí žijú s ľahkosťou. Ja vás sledujem a učím sa. Keď vás vidím, hneď ľahšie vidím ... veď viete čo.

Keď hovoríte o daždi a o zlom počasí, ja vidím...

 

PS. Toto vidím a toto počujem: http://www.youtube.com/watch?v=WeOQD9_EMcQ

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?