O presných zadaniach a nepresných porozumeniach

Autor: Petronela Chalupková | 12.9.2013 o 13:10 | Karma článku: 6,54 | Prečítané:  786x

Ak myšlienkami tvoríme náš svet, tak potom za jeden jediný  deň priemerná žena dnešnej doby vytvorí desať prorotypov dokonalého muža.

Každý z nich však zo zásady zosobňuje niekoľko „cností," ktoré skrátka musí mať. V našej krajine zvykne byť „must have" u pánov dokonalých fajn auto a pekný byt. Vyhovárame sa na tzv. samičkovský reflex, kedy potrebujeme cítiť, že nás daný vybraný druh materiálne zabezpečí, keď prídu deti...je TO ale naozaj to, čo chceme a PREČO to chceme naozaj prečo to chceme?
Tieto povinne vlastnosti a priority sa z krajiny na krajinu, zo ženy na ženu menia. Neviem, či je toto kolektívne myslenie podložené geografickou polohou, rovnakým jazykom alebo skrátka len zachytávaním okoloidúcich myšlienok, ale vždy chceme to isté...
Svaly, sex, srandu, alebo porozumenie, vernosť a kľud, hodnoty sú na prvý pohľad iné, ale vždy sa nejakým spôsobom opakujú. V čase, kedy sme silne ovplyvňovaní všetkým a všetkými, len máloktorá z nás nazrie do seba a zistí, čo naozaj chce, po čom túži a čo je pre ňu dobré. Zabúdame, že si vyberáme? Naozaj - ak by sme sa chvíľu započúvali do svojho vnútra - nemuseli by som mať telefonáty od kamarátok, kde detailne opisujú čo a ako sa udialo s tým a tým mužom. „Takže toľko k Filipovi, a čo sa týka Juraja, ten sa neozval. Ale kašlem na to." „Počkaj, počkaj, zastav. Ktorého vlastne chceš? Ako? Ako to, že nevieš?"
Netvrdím, že som lepšia. Tiež ma to láka na veľa chodníčkov. Ale, možno na rozdiel od iných (a myslím mužov aj žien), spomínam si celkom detailne na syndróm zamilovaných spolužiakov. V tretej triede sa zamiloval a do deviny ho to, chudáka, nepustilo. Každý to vedel a jemu to nevadilo. Išlo to postupne - šticovanie, žuvačkové bubliny, valentínky, strih, školské výlety a nočné debaty, už toľko rokov bez šance, strih, zapáčila sa mu prístupnejšia spolužiačka, nie nie, to nie, tak teda dobre, za ručičky, prvá pusa a hotovo. A dnes sa stretneš so zaľúbeným spolužiakom, a stále je tam „niečo." Prečo sa toto „niečo" a výnimočnosť vzťahov v tomto smere už sa nevidí. Kam to odišlo? Zmizlo to a namiesto toho prišli piatkové večery v klube s troma „rozrobenými" babami.
Áno, je to z veľkej časti naša chyba. Priveľa krásnych žien, príliš jednoduché méty, stále menej snaženia...kde sme sa zasekli? Na jednej strane túžime po prekvapeniach, raňajkách na kancelárskom stole od neznámeho, kytice kvetov do práce, pozvania na večere a objednanú pizzu domov pri filme na veľkoplošnej TV v útulnom domčeku. Na druhej strane si budujeme kariéry, kupujeme vlastné byty samé (veď čo ak...) a žijeme silno nezávisle a single. Hľadáme dokonalých mužov a keď ich uvidíme, máme odpadnúť, oni nás chytia a od tej chvíle budú robiť všetko tak, ako chceme. Mhm, to je super láska. Láska k zažitým predstavám a k spoločnosťou vytvoreným ideálom a konvenciám.
NevieM, ja skrátka navrhujem, aby sme sa zasa začali sústrediť. Na to, čo chceme a na to, kto presne to má, kde sa to dá nájsť. Každý z nás by mal mať definované, na čom mu najviac záleží... a potom to hľadať alebo nechať nech si nás to nájde. Chce to sústredenie, focus.
Keď sa začneme sústrediť, už nebude počuť v tej istej konverzácii: neviem a ja teraz nie som na vzťah, chcem byť single, mne už sa nechce chodiť von, cítim sa sama a podobné citové sínusoidy.
Viem, veci nie sú čierne alebo biele. Ako ale chceme posielať objednávky do vesmíru, keď ani my samé nevieme, čo presne chceme?
Baby, veď sa trochu sústreďme. Sústreďme sa na to, čo chceme a na to, že ak niečo chceme - vo vzťahu muž a žena - to skrátka musíme zariadiť my. Akokoľvek to od nich čakáme, akokoľvek nás navonok vedú...ehm, veď viete, čo chcem povedať. Je to v našich rukách. Ale nepovedzte im to, a ani sebe to nepovedzte, ešte by si to všimli... Nechcem, aby muži prišli ani o kúsok svojej jednoduchosti a hravosti. To už by som sa naozaj nemala s kým baviť.
Od dnes začínam hovoriť jasné želania, jednoznačné pomenovania, nezmätkujem a nemením rozhodnutia každé tri minúty. Sústredenie a dobrý pocit. A všetko, čo si želáme, príde samo. A do vtedy si želajme a užívajme to, čo máme. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?